Miacasa

Miacasa Architekt Bartosz Snelewski

Domy HAPA

domyhapa.pl

Od projektu do stanu deweloperskiego nawet w 4 miesiące

Domy HAPA
Domy HAPA

Prace na każdej budowie dzielimy na trzy etapy, pozwalające w sprawny sposób sfinalizować inwestycję.

  1. W pierwszym etapie pomagamy klientowi w wyborze projektu oraz załatwieniu wszelkich formalności koniecznych do rozpoczęcia budowy.
  2. Etap drugi polega na wykonaniu prac ziemnych, przyłączy, izolacji fundamentu, zbrojenia oraz instalacji zatopionych w płycie. Łącznie z czasem potrzebnym do związania betonu szacunkowy czas zamknięcia tego etapu prac to miesiąc.
  3. Następnym krokiem do zakończenia naszej pracy jest montaż ścian i konstrukcja dachu, co przeważnie zajmuje kilka dni.
  4. Po zamontowaniu okien i pokrycia dachowego rozpoczynamy montaż instalacji. Prace wykończeniowe zazwyczaj można rozpocząć w ciągu 4 miesięcy od rozpoczęcia inwestycji.

Czas

Decydując się na budowę domu w systemie prefabrykowanym decydują się Państwo na znaczne oszczędności. Najistotniejszą z nich jest oszczędność czasu, gdyż w przypadku budowy domu w systemie prefabrykowanym jest on krótszy średnio o 8 miesięcy w porównaniu z budową w systemie tradycyjnym, co nie pozostaje bez znaczenia jeśli inwestycja finansowana jest z kredytu bankowego. Po zakończeniu budowy, ze względu na ograniczenie procesów mokrych, budynek nie wymaga sezonowania. Oznacza to, że ilość wody do odparowania z budynku jest niewielka a rozpoczęcie prac wykończeniowych i samo wprowadzenie się do nowego domu możliwe jest znacznie szybciej niż w przypadku budowy tradycyjnej.

Komfort

W domach tradycyjnych, zimą często pojawia się problem „ciągnięcia” od okien. Nieszczelności okien, wymagane przez system wentylacji grawitacyjnej, powoduje również nawiewanie chłodnego powietrza do wnętrza budynku, co w konsekwencji prowadzi do konieczności montowania grzejników pod oknami w celu rekompensaty znacznego spadku temperatury, a co za tym idzie odczuwalnego ochłodzenia w okolicach okna. Żeby zminimalizować wychłodzenie budynku w naszych domach montujemy okna trzyszybowe, a nawiewane do wnętrza powietrze jest wstępnie ogrzewane i przefiltrowane. W czasie największych mrozów spadek temperatury przy oknie ograniczony zostaje tym samym do minimum i jest praktycznie nieodczuwalny. Zastosowanie takiej technologii pozwala też na wysoką energooszczędność, czyli niski koszt eksploatacji, który w ciągu roku jest ponad dwukrotnie niższy w porównaniu z budową tradycyjną, przy założeniu prawidłowego wykonania i eksploatacji obu inwestycji.

Kontakt

Hapa Sp. z o.o REGON: 367206770 NIP: 7262665715 KRS: 0000676731

ul. Zgierska 73 lok. 510, 91-462 Łódź

Paweł Klarecki tel. +48 608 678 988

email: lodz@domyhapa.pl

pl_PLPL