Miacasa

Miacasa Architekt Bartosz Snelewski

Jak się za to zabrać…

Jak zacząć pisać bloga? Przede wszystkim zdecydować o czym chce się pisać. Po co? do kogo?

Bartosz Snelewski
arch. Bartosz Snelewski

Media społecznościowe opanowały nasze życie, z popularnych portali czerpiemy wiedzę o niemal każdej dziedzinie naszego życia: jak się ubierać, jak się odżywiać, jak wychowywać nasze dzieci.

Gdy czegoś nie wiemy coraz częściej sięgamy po smartfona: „drogi fejsbuczku…”, a setki rzeczywistych lub wirtualnych znajomych zawsze chętnie doradzi. Wolność wypowiedzi tworzy niestety potworny chaos informacyjny i utrudnia odsianie rzetelnej informacji od plotki.

Często buszując po rożnych forach napotykam na przedziwne mity dotyczące branży, w której na co dzień pracuję. Zaskakuje mnie fakt, że ludzie podejmują tak trudne i kosztowne decyzje dotyczące przygotowania realizacji inwestycji bez zasięgnięcia rzeczowej opinii specjalistów zdając się na rady anonimowych doradców z internetu, zaprzyjaźnionego murarza lub sąsiada. Jak to jest, że potrafimy godzinami przeglądać dane techniczne telewizora lub nowego auta rozważając jego zakup, a podejmujemy decyzje o wydaniu setek tysięcy lub milionów złotych nie uzyskawszy wpierw fachowej porady? jak zacząć planować inwestycję naszego życia, żeby nie skończyło się jak w powiedzeniu, że pierwszy dom budujemy dla wroga, a dopiero trzeci dla siebie?

Na tym blogu postaram się od podstaw poruszyć kilka, zdawałoby się oczywistych spraw, związanych z przygotowaniem i realizacją inwestycji: od czego zacząć, co oznaczają pewne pojęcia, wreszcie po co ten cały projekt i pozwolenie na budowę.

Nie mam ambicji przebić się przez informacyjny szum internetu, ale jeśli te kilka linijek tekstu komuś pomoże to uznam, że było warto.

arch. Bartosz Snelewski

napisz do mnie lub skontaktuj się poprzez FB

pl_PLPL